فناوری تصفیه فاضلاب

راکتور SBR برای تصفیه فاضلاب با گنجایش 1000 نفر

دستگاه تصفیه فاضلاب LKT-BIOclear varioFloc ایده‌ال برای میزان مختلف دبی ورودی است. این دستگاه درصورتی‌ که بتوان فاضلاب را از طریق فرایند بیولوژیکی تصفیه کرد برای مصارف شهری و روستائی، فروشگاه‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌ها، هتل‌ها، کمپ‌ها، رستوران‌ها و مصارف صنعتی مناسب می‌باشد.

ما برای مخازن پیش ساخته و همچنین برای مخازنی که شرکت‌های داخلی تولید کرده‌اند تجهیزات تخصصی را وارد می‌کنیم.

واحدهای تصفیه استاندارد برای میزان متغیر دبی ورودی با نوسان بالا مناسب نیستند. اما در (LKT-BIOclear varioFloc) به دلیل مقیاس‌های منحصربه فرد مخزن میانی هر واحد تصفیه، دبی ورودی متغیر بدون تاثیری در روند کار لحاظ می‌شود. به تناسب ارتفاع مکانیکی قابل تنظیم پمپ، در مواقع لزوم ظرفیت سیستم نیزقابل تغییر است. به علاوه، علت تمایز این سیستم در این است که تعمیر و نگهداری این نوع واحد تصفیه به آسانی انجام پذیر است. پمپی که در این سیستم نصب شده، بوسیله یک زنجیر آویزان است تا بتوان ارتفاع آن را از کف مخزن به راحتی تنظیم کرد و در مواقع لزوم برای تعمیر آن را از سیستم جدا کرد. ما سال‌هاست تجربه استفاده از این نوع پمپ‌ها را داریم. آنها بسیار قابل اطمینان، با دوام و به راحتی قابل تعمیر هستند و بوسیله پوشش چدنی بسیار سخت محافظت می‌شوند.

کارکرد واحد SBR برای تصفیه پساب و لجن با ظرفیت 10000 نفر

واحد تصفیه (LKT-BIOclear vario S) علاوه بر تمام مزایای سیستم (LKT-BIOclaer varioFloc) ، از مزایای دیگری نیز برخوردار است. خصوصا ایده‌ال برای سیستم تصفیه فاضلاب شهری با ظرفیت 10000 نفر است.

در ورودی واحد تصفیه یک صفحه گردان به منظور جدا سازی مواد غیر ارگانیک بزرگ‌تر از 5 میلی‌متر تعبیه شده است. مقصود، محافظت ازقطعات سیستم و همچنین داشتن لجن عاری از مواد غیر ارگانیک می‌باشد. در فرایند پاکسازی در سیستم (LKT-BIOclear vario S) نیازی به پیش تصفیه نیست. بعد از جدا  سازی، پساب وارد مخزن میانی می‌شود، سپس برای انجام فرایند بیولوژیکی به رئاکتور (SBR) پمپاژ می‌شود. لجن مازاد که در راکتور (SBR) انباشته شده به مخزن دیگری برای ذخیره لجن پمپاژ می‌شود تا با گذشت زمان سفت و غلیظ شود و آب مجددا وارد مخزن میانی می‌شود.

سایز متناسب راکتور (SBR) منجر به تثبیت لجن و تکمیل فرایند تصفیه آن خواهد شد. لجن ذخیره شده فقط باید خشک شود. واحد تصفیه (LKT-BIOclear vario S) از سیستمی برخوردار است که نیاز به دفع لجن را از بین می‌برد.

  • اهداف:

    • جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی
    • عدم استفاده از ذخایر آبی در کشاورزی
    • استفاده بهینه آب در حوزه آبیاری
    • استفاده از لجن فعال به عنوان کود در کشاورزی

تصفیه پساب و لجن

.